Otázky

Obecné

BeWooden - Ako všetko vyrábame?

Všetka výroba je vykonávaná ručným spracovaním v našich remeselných dielňach. Náš stolár Dan starostlivo každým ťahom dáva výrobkom tvar až do úplnej dokonalosti. Krajčírka Hanka následne prišíva látky a brašnár Pavol spája drevo s kožou. Do manžetových gombíkov sú osadené drevené časti, ktoré sa kus od kusu ručne brúsia do presného tvaru. V priebehu celej výroby a predovšetkým na konci, všetko starostlivo kontrolujeme, balíme a s radosťou doručujeme práve vám. Nakoniec prácu všetkých kontrolujeme, zabalíme a doručíme až k vám.

Garantujeme tak najvyššiu kvalitu každého výrobku. Zároveň navraciame krásu zabudnutým remeslám.

BeWooden - Máte všetky výrobky skladom a za akú dobu ich obdržím?

Všetky výrobky máme pripravené skladom a dorazia k Vám v našom štýlovom poštovom balíčku do 1-3 dní. Dodacia doba závisí na Vašom výbere dopravcu. Spolupracujeme s Českou poštou a tiež spoločnosťou PPL.

BeWooden - Majú produkty, vyrobené z jedného druhu materiálu, rovnakú štruktúru a farbu? Dreviny aj koža žijú svoj vlastný život. V štruktúre a zafarbení majú svoj príbeh. Každý kúsok je úplne odlišný a osobitný. Nenájdete tak časť dreviny, ktorá by mala rovnaké letokruhy. Odchýlky odtieňu a zafarbenia jú tak úplne bežné a nie sú na škodu, práve naopak. Fotografie sa taktiež zobrazujú rôzne, v závislosti na nastavení display-u.
BeWooden - Čo znamená doživotná záruka?

Radosť ľudí, ktorí nosia naše výrobky, je u nás na prvom mieste. Zároveň pevne veríme v našu poctivú ručnú prácu. Naše výrobky sú dôkladne navrhované, vyrobené a predovšetkým testované a skúšané v plnej záťaži niekoľkých mesiacov. Preto vám ručíme za kvalitu našich výrobkov najvyššou možnou zárukou – doživotnou. Táto záruka platí na drevené motýliky, manžetové gombíky zo špeciálnej ocele, peňaženky, vizitkáre, business tašku, opasok, kravaty, vreckovky do saka, spony na kravatu, zrkadielka a krabice na klobúky. Pri všetkých ostatných produktoch platí záruka minimálne dva roky. Produkty sú navrhnuté tak, aby vám robili radosť po dlhé roky. 

BeWooden - Tovar mi nevyhovuje, kam ho mám zaslať na výmenu? Pokiaľ tovar nevyhovuje, nesadla vám veľkosť a pod., pošlite nám ho na adresu BeWooden s.r.o., Fryčovice 720, Fryčovice 739 45. Nezabudnite do balíku vložiť kontaktné údaje, požiadavku na výmenu za aký produkt či veľkosť chcete tovar vymeniť a vašu doručovaciu adresu. Ďakujeme!
BeWooden - Aké druhy drevín používame a čím ošetrujeme drevo?

Všetky naše produkty sú vyrábané z kvalitných tvrdých drevín, ktoré starostlivo vyberáme z nadbytočného materiálu z dielní v našom kraji, čím kladieme dôraz tiež na ekologickú zodpovednosť. Pracujeme teda s miestnymi drevinami ako je buk, dub, jabloň, orech alebo topoľ, ale tiež s exotickými ako je zebrano, meranti alebo mahagon.

Na drevo nanášame špeciálny prírodný lak, ktorý ho chráni pred vlhkosťou a drobnými mechanickými vplyvmi. Zároveň uchováva jedinečnú textúru dreva stále krásnu. Lak teda zabezpečuje, že sa na drevinách neprejavia známky bežného nosenia.

BeWooden - Mám záujem o drevený produkt, ktorý nie je v ponuke, je to možné? Neustále sa snažíme pripravovať pre zákazníkov nové produkty. Je ich veľké množstvo, prosíme o trpezlivosť. Stále sa snažíme tvoriť nové a nové veci! Veríme, že dobudúcna naplníme všetky priania.
BeWooden - Je možné zmeniť farbu produktu/dreva podľa vlastných predstáv? Je vždy možnosť individuálne sa dohodnúť na výrobe podľa prianií. Samozrejme, môže sa to líšiť cenou a dobou trvania výroby.
BeWooden - Čo je to gravírovanie a ktoré produkty je možné gravírovať?

Osobitosť a jedinečnosť výrobku zdôrazníte vyrytím monogramu, venovania či obľúbeného citátu. U každého produktu nájdete informáciu, či je na ňom možné pridať gravírovanie a kam bude umiestnené (u motýlika napríklad na ľavú zadnú stranu). S monogramom, venovaním či obľúbeným citátom sa vami zakúpený produkt stane ešte väčším originálom.

BeWooden - Ako vyzerá gravírovanie?

Náhľad gravírovania uvidíte po kliknutí na symbol oka pod obrázkom produktu, na ktorý je možné gravírovať. Ak máte ku gravírovaniu akékoľvek ďalšie priania či dotazy, kontaktujte nás.

Drevený motýlik

BeWooden - Z akých materiálov je vyrobený drevený motýlik? Motýlik je vyrobený z kvalitných tvrdých drevín, ktoré poctivo vyberáme z nadbytočného materiálu. Ten pochádza zo stolárskych dielní v našom kraji a nemá už ďalšie využitie. Pracujeme s miestnymi drevinami ako buk, dub, jabloň, orech a taktiež s exotickými - zebrano alebo mahagón. Motýlik ďalej je tvorený bavlnenou látkou rôznych farieb a vzorov podľa ponuky. Zapínanie je ušité z kvalitnej elastickej gumy. V prípade niektorých motýlikov ho tvorí látková podšívka. Veľkosť zapínania si nastavíte podľa vlastného pohodlia, nemusíte sa obávať, že by bolo príliš úzke alebo voľné. Drevený motýlik s váhou 23 g je tak ľahký, že ani neviete, že ho máte na sebe!
BeWooden - Aký je drevený motýlik BeWooden na bežné nosenie?

Je pohodlný a veľmi praktický, zapínanie je jednoduché a rýchle. Motýliky sú tak ľahké, že si užívate každú chvíľu s ním, keďže necítite žiadny zväzujúci ani ťaživý pocit. To, že ho máte na krku, vám ale budú stále pripomínať zvedavé a obdivné pohľady. Či už si ho zvolíte na významné udalosti alebo sa stane súčasťou vášho denného nosenia, je už len na vás.

BeWooden - Ako veľké sú drevené motýliky?

Pánsky drevený motýlik má vždy šírku dvanásť centimetrov a dámsky je o dva centimetre menší. Ich veľkosť je podobná klasickému látkovému motýlikovi, ich prevedenie však o mnoho význačnejšie.

BeWooden - Nie je detský motýlik príliš veľký či ťažký? Detský motýlik má veľkosť 10x4 cm a váhu len 18 g. Na krku je veľmi pohodlný a ľahký, nemusíte sa obávať, že by mladému gentlemanovi vadil.
BeWooden - Vyrábate manžetové gombíky a traky, ktoré ladia k drevenému motýliku? Áno, vždy je možnosť drevený motýlik kombinovať s výrobkami s rovnakým drevom alebo priamo rovnakým motívom a vytvoriť tak kompletný set. Motýlik, manžetové gombíky, opasok, peňaženka, vizitkár a ďalšie – všetky výrobky sú navrhnuté tak, aby ste ich mohli navzájom kombinovať a vytvoriť si tak jednotný celok doplnkov, ktoré navzájom ladí.
BeWooden - Môžem si vytvoriť môj vlastný návrh dreveného motýlika? Môžete si zvoliť druh dreva, grafiku aj látku. To všetko v našom konfigurátore, kde dizajnérom pánskeho alebo dámskeho motýlika ste vy! Vyberať si tak môžete až z pätnástich druhov dreva, desiatok látok a nesmieme taktiež zabudnúť na možnosť pridania textu na samotný motýlik. Personalizujte ho odkazom, mottom, citátom alebo monogramom a vytvorte tak z neho jedinečný doplnok, ktorý nikto iný nemá. Motýlik na mieru vám vytvoríme do niekoľkých dní. Nebudete naň dlho čakať.

Drevená peňaženka a vizitkáre

BeWooden - Koľko kariet sa zmestí do peňaženky či vizitkára? Kožená peňaženka pojme 9-12 kariet, drevená 3-9 kariet. Do koženého vizitkára sa zmestí rovnako ako do peňaženky: 9-12 kariet, do dreveného až 7 kariet. Koža je prírodný materiál, ktorý sa mierne uvoľní a prispôsobí sa tak množstvu kariet. V priebehu prvých pár dní koža krásne zjemní sa a roztiahne, nemusíte sa obávať toho, ak je na začiatku pevná.
BeWooden - Ako praktický je vizitkár?

Do dreveného vizitkára vložíte až 30 vizitiek. Záleží len na vás, ako ho naplníte. Hovädzia useň krásne povolí, zjemní a zmäkne podľa vašich preferencií. Vkusný a elegantný dizajn tiež zaručí reprezentatívnosť.

BeWooden - Ako kvalitná je pánska drevená peňaženka?

Kombinácia špeciálneho kladenia tenkých dýh cez seba a ručne šitá hovädzia koža zaručuje, že vám bude peňaženka robiť radosť v priebehu dlhých rokov. Špeciálnym kladením dreva zaručujeme, že vám peňaženka v žiadnom prípade nepraskne, koža následne krásne zmäkne a prispôsobí sa obsahu peňaženky.

Drevená peňaženka je tak kvalitná, že za ňu ručíme doživotnou zárukou.

BeWooden - Ako praktická je pánska drevená peňaženka?

Naše drevené peňaženky sú vo vrecku nerozpoznateľné od obyčajných kožených. Pri bežnom nosení vás vo vrecku nijak neobmedzujú, ale stále viete, že ju máte pri sebe. Čo sa týka sedenia - naša peňaženka patrí vždy na stôl, aby mohla čo najlepšie reprezentovať originálny štýl svojho majiteľa.

BeWooden - Je dámska peňaženka praktická pre každodenné využitie?

Dámska kožená peňaženka s dreveným detailom disponuje priehradkou na mince, troma vnútornými vreckami a pojme 12 kariet. Dali sme si záležať tiež na veľkosti, svojou dĺžkou 20 cm je veľmi funkčná a pojme mobilný telefón. Budete tak mať všetko potrebné neustále pri sebe!

BeWooden - Čo sa stane, keď si na drevenú peňaženku sadnem? Jednotlivé drevené dýhy sú pružné a materiál sme poctivo testovali. Dýhy sú lepené cez seba a zaručia tak, že peňaženka sa nezlomí. Tým sme si tak istí, že na peňaženku poskytujeme doživotnú záruku. Avšak zastávame názor, že taká dizajnová peňaženka nepatrí do vrecka, ale na stôl, aby ju všetci videli!
BeWooden - Akú kožu používate na výrobu peňaženiek? Na výrobu používame pravú hovädzia useň, ktorá je dostatočne pevná, aby zaručila tú najväčšiu kvalitu výrobku. Materiál vždy vyberáme s veľkou poctivosťou a dávame si záležať na tom, aby sme si boli kvalitou naozaj istí. Len tak vám môžeme zaručiť doživotnú záruku.
BeWooden - Ako dlho mi peňaženka vydrží? Vyrábame produkty na celý život, nielen na jednu sezónu. Peňaženka pre vás bude praktickým spoločníkom po dlhé roky. Na výrobu volíme tie najkvalitnejšie materiály, dbáme na precízne ručné spracovanie a tým vám na peňaženky poskytujeme doživotnú záruku!

Drevené manžetové gombíky

BeWooden - Z akého kovu sú manžetové gombíky?

Exkluzívne gombíky vyrábame z pravého striebra, čo dokazuje punc značky nášho zlatníka, znak 925 - označenie striebra a tiež znak overenia pravosti Puncovým úradom Českej republiky. Ostatné drevené manžetové gombíky vyrábame zo špeciálnej chrómniklovej ocele, ktorá je veľmi ľahká, ale zároveň pevná.

BeWooden - Aký typ zapínania je v prípade manžetových gombíkov? Manžetové gombíky majú dva typy zapínania, a to klasické prevliekacie a zaklápacie. Prevliekacie sú vytvorené z jedného kusu a nemajú žiadne pohyblivé časti, stačí ich jednoducho prevliecť. Zaklápacie gombíky najprv prevlečte manžetou a následne vráťte sklopnou tyčinku do pôvodnej pravouhlej polohy.  
BeWooden - Je možné na manžetové gombíky gravírovať? Je možné vygravírovať, napríklad, monogram na tie manžetové gombíky, ktoré nemajú na sebe žiadny špecifický vzor.

Opasok s drevenou sponou

BeWooden - Ako správne zmerať dĺžku opasku?

Opasok by mal byť zapnutý vždy v tretej dierke. Jeho dĺžka sa teda meria od kolíčku spony práve po tretiu dierku, táto dĺžka by sa mala rovnať obvodu pásu. Pokiaľ ste v našich veľkostiach nenašli vami požadovaný rozmer, radi vám opasok upravíme na mieru vašim potrebám.

BeWooden - Z akého materiálu je opasok?

Spona opasku je z lešteného nerezu so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zaručuje odolnosť voči vonkajším mechanickým odreninám. Do spony je elegantne vsadená drevina, a to buď zebrano, orech, dub morený na čierno alebo jaseň morený holubou šedou. Kožená časť opasku je z hovädzej usne.

Brošne

BeWooden - Je možnosť zostaviť si vlastný set brošní? Momentálne už áno, je možné vybrať si zo setov, ktoré umožňujú poskladať si brošne ľubovoľne.
BeWooden - Aký typ zapínania má brošňa? Brošne sa zapínajú rovnako ako odznaky. Zapichnete do zvšku na batohu, saku, taške a z druhej strany spojíte.
BeWooden - Ako môžem nosiť brošňu? Drevenú brošňu môžete pripnúť takmer kamkoľvek. Na sako, košeľu, sveter, čiapku, batoh… Fantázii sa medze nekladú. Odporúčame však, aby materiál nebol príliš tenký, brošne sa môžu pretáčať. Brošňu umiestnite na zvolené miesto bodcom, ktorý je jej súčasťou a z druhej strany bodec prichytíte zapínaním.

Náramky

BeWooden - Ako mám zvoliť správnu veľkosť náramku? Tu prikladám návody, ako správne zmerať ruku pre voľbu veľkosti náramku.


infografika_n_ramek_sk
BeWooden - Môžem náramok ponárať do vody napr. pri plávaní?

Drevo je prírodný materiál a neodporúčame ho namáčať alebo dlhodobo vystavovať priamemu slnečnému svitu. Drevo upravujeme prírodným lakom, aby bolo udržované počas nosenia, avšak časté pôsobenie vody by mohlo ovplyvniť odtieň farby, guma vo vode povoliť a následne prasknúť.

BeWooden - Odkiaľ pochádzajú kamene? Všetky kamene pochádzajú od autorizovaných českých dodávateľov.

Listová kabelka

BeWooden - Aký typ zapínania má dámska listová kabelka? Listová kabelka sa zapína pomocou zipsu, ktorý je po celej šírke kabelky.

Business taška

BeWooden - Z akého materiálu je business taška a pre koho je určená?

Exkluzívna taška je vyrábaná ručne z pravej kože a zdobí ju drevený detail. Je vhodná ako pre dámy tak gentlemanov. Interiér tašky je vybavený veľkým úložným priestorom, priehradkou na notebook a vreckom so zipsom.

Traky

BeWooden - Aká je veľkosť pánskych trakov? Všetky naše traky majú nastaviteľnú veľkosť. Sú vhodné pre mužov všetkých kategórii!

Drevená spona na kravatu

BeWooden - Aký je spodný materiál spony a je vhodný na každú kravatu? Spony na kravatu sú všetky v jednom rozmere (3,7x0,7 cm) a sú vyrobené zo špeciálnej ocele.

Kravata

BeWooden - Kde sa nachádza drevená časť na kravate? Drevená časť kravaty je zo zadnej strany v podobe loga BeWooden.
BeWooden - Z akého materiálu sú kravaty vyrobené? Kravaty sú vyrobené zo 100% bavlny alebo z kombinácie 97% bavlny a 3% elastanu. Záleží na danej kravate.

Ponožky

BeWooden - Aká je veľkosť a materiál pánskych ponožiek, sú praktické?

Štýlové ponožky sú vyrobené z 85 % prírodnej bavlny. Sú veľmi pohodlné a v príjemných farebných tónoch. Ponožky sú v dvoch veľkostiach a to 39-42 a 43-46. Pevne veríme, že si vyberiete!

BeWooden - Je možnosť zostaviť si vlastný set ponožiek?

Áno, novinkou je možnosť vybrať si zo setu dvoch, troch či piatich kúskov párov ponožiek a nakombinovať si tak výber podľa vlastného priania.

Šperky

BeWooden - Z akého materiálu sú dámske šperky a aká je ich veľkosť?

Dámske šperky vznikli kontrastným spojením pravého rhodiovaného striebra 925 a dreva. Svojou veľkosťou, 10 x 10 x 13 mm – náušnice a 16 x 15 x 4 mm – náhrdelník, sa dokonale hodia pre akúkoľvek príležitosť. Dĺžka retiazky je 68 cm. Nezabudnite, každý šperk rozpráva jedinečný príbeh.

Pokiaľ sme Vám neodpovedali na Vaše otázky, kontaktujte nás prosím na info@bewooden.sk.

Nenechajte si ujsť novinky!
Poskytnutím výše uvedených osobních údajů souhlasím s tím, že společnost BeWooden Company s.r.o. může zpracovávat mé osobní údaje pro účely zasílání informačních newsletterů obsahujících novinky a zprávy o produktech a službách společnosti BeWooden Company s.r.o. a rovněž potvrzuji, že jsem si přečetl informace týkající se zpracování osobních údajů, které jsou zpřístupněny zde a že jsem jim zcela porozuměl. Rovněž jsem si vědom toho, že svůj souhlas mohu kdykoli odvolat kliknutím na odkaz v informačním newsletteru, který je označen jako možnost "odhlásit se od odběru newsletteru.
Košík
Celkom 0 € s DPH
Prejsť do košíka
biscuit
Užívateľský zážitok špeciálne pre vás...

Vedeli ste, že to najlepšie prostredie nášho e-shopu pre vás môžeme nachystať len vtedy, keď nám udelíte súhlas s Cookies?
Vďaka nim vás môžeme lepšie spoznať, pripraviť vám obsah šitý na mieru a zaistiť vám tak ten najlepší zážitok z nakupovania.

cog Nastavenie cookies

Upravte si cookies podľa vlastných preferencií.

angle_up Technické cookies - nevyhnutné pre správne fungovanie webu

Ide o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné k správnemu chovaniu našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa mimo iného k ukladaniu produktov v nákupnom košíku, zobrazovaniu produktov na prianie, ovládaniu filtrov, osobného nastavenia a tiež súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ich ani odobrať.

angle_up Analytické cookies - Google Analytics meranie návštevnosti stránok a užívateľov

Tieto cookies nám umožňujú merať výkonnosť našich webových stránok a našich online kampaní. S ich pomocou zisťujeme počet návštev, zdroj návštev a ďalšie parametre. Zhromaždené údaje zisťujeme v agregovanej podobe, ktorá nám neumožňuje údaje dohľadať ku konkrétnemu užívateľovi. Pokiaľ tieto cookies deaktivujete, nebudeme môcť analyzovať výkonnosť našich webových stránok a optimalizovať ich pre čo najľahšie používanie.

angle_up Personalizované a reklamné cookies - pre skúsenosť šitú na mieru

Tieto cookies nám umožňujú lepšie zacieliť a vyhodnocovať marketingové kampane.