Náš príbeh

Som Ctirad a rád by som vám povedal, ako to celé začalo. Pochádzame z Beskýd a mali sme sen obnoviť krásu starých remesiel a umožniť gentlemanom a dámam dať najavo svoj postoj bez slov. V podhorí Beskýd sa zrodil nápad vyrábať doplnky z krásneho voňavého dreva... Ale nepredbiehajme, príbeh BeWooden sa začal písať oveľa skôr, než ako vznikol prvý motýlik, a to v roku...

2013
Začíname
Prvý drevený motýlik
Drevená peňaženka
Fotíme!
Prichádza drevená móda
Júl 2013 - Začíname
BeWooden - Začíname

V septembri 2013 sa rozhodli traja priatelia Ctirad, Jakub a Patrik obnoviť krásu zabudnutých remesiel. Tak sa začal písať príbeh BeWooden v malebných Chleboviciach v Beskydách.

September 2013 - Prvý drevený motýlik
BeWooden - Prvý drevený motýlik

Skúšame rôzne druhy driev, brúsení a ladíme správny tvar.  Vzniká prvá edícia 12 drevených motýlikov v spolupráci s dizajnérkou Evou Kočicovou. Z pôvodných motýlikov zostali už len Lynx  a Dolo.

Október 2013
BeWooden -

Posielame BeWooden balík nášmu prvému zákazníkovi!

November 2013 - Drevená peňaženka
BeWooden - Drevená peňaženka

S peňaženkou prišli prvé prekážky - praskanie. Celý vývoj sa opakoval, znova preveroval a vznikol tak nový spôsob výroby, ktorý už vydržal aj veľký tlak.  Aj po tak dlhej dobe sa za nami vraciate s prvými  peňaženkami, ktoré získali krásnu patinu a neustále vás sprevádzajú na každom kroku.

November 2013 - Fotíme!
BeWooden - Fotíme!

Na jeseň sme usporiadali prvé veľké fotenie všetkých našich motýlikov na profesionálnych modeloch. Počasie sa podarilo a výsledné fotografie boli skvelé.

December 2013 - Prichádza drevená móda
BeWooden - Prichádza drevená móda

Máme za sebou prvé mediálne výstupy a tým začíname trend drevených motýlikov v Česku a na Slovensku.

2014
Gravírovanie!
Dobývame Nemecko!
Naši úžasní zákazníci
Sťahujeme sa!
Motýlik pre dámy!
Prvé narodeniny!
Vianoce v plnom prúde!
BeWooden tím
Február 2014 - Gravírovanie!
BeWooden - Gravírovanie!

Zaobstarali sme si gravír, ktorý nám poskytol ďalšie možnosti v dizajne motýlikov. Gravírovanie dodáva motýlikom  jedinečný vzhľad, ako je to v prípade motýlikov Trio  a Cubo. Zároveň pridávame službu gravírovanie, vďaka ktorej si na našich produktov môžete zanechať originálne odkazy.

Marec 2014 - Dobývame Nemecko!
BeWooden - Dobývame Nemecko!

Na konferencii vo Švajčiarsku stretol Patrik, jeden zo zakladateľov BeWooden, Henrika. Ten sa pre filozofiu a víziu BeWooden okamžite nadchol. Bez váhania nadväzuje spoluprácu a BeWooden tak získava prvé zahraničné zastúpenie.

Apríl 2014 - Naši úžasní zákazníci
BeWooden - Naši úžasní zákazníci

Naše výrobky si vás viac a viac získavajú. Prichádzate za nami s novými nápadmi a podnetmi a ste pre nás neutíchajúcou inšpiráciou a motiváciou sa stále zlepšovať.

Máj 2014
BeWooden -

Zúčastňujeme sa niekoľkých veľtrhov v Prahe, Brne, Ostrave a vydávame sa tiež do Viedne. Po prvýkrát sa stretávame s vami osobne a z rozhovorov s vami si nadšene odnášame množstvo nových nápadov!

August 2014 - Sťahujeme sa!
BeWooden - Sťahujeme sa!

Presťahovali sme sa do dielne, kde prebieha veľká časť výroby. Na jednom mieste máme šijacie stroje, gravír a všetky látky. Tiež tu vybavujeme objednávky a posielame ich vám, zákazníkom.

September 2014 - Motýlik pre dámy!
BeWooden - Motýlik pre dámy!

Nielen gentlemani si prídu na svoje. Novo sa BeWooden zameriava aj na dámy. Po mnoho prototypoch vzniká elegantný dámsky motýlik: odteraz je vaším spoločníkom v každej situácii. Máme od vás fotky z promócii, svadieb či kancelárii a sme radi, že vás naše produkty sprevádzajú na každom kroku.

September 2014 - Prvé narodeniny!
BeWooden - Prvé narodeniny!

Na jeseň oslavujeme rok plný zážitkov, nových skúseností, ale aj prekonávania prekážok. Do ďalšieho roka vstupujeme s nadšením a túžbou všetko zdokonaliť.

November 2014 - Vianoce v plnom prúde!
BeWooden - Vianoce v plnom prúde!

Nestíhame! Balíme jeden balík za druhým, priebežne doplňujeme produkty a nakoniec 24. 12, máme úplne prázdne police. Veľký záujem nás zaskočil, ale tiež milo prekvapil.

December 2014 - BeWooden tím
BeWooden - BeWooden tím

Brašnár Pavel, svetový prieskumník Patrik, motor výroby Jakub, zakladateľ Ctirad, špecialista na drevené drobnosti David, majster v spracovaní dreva Dan, stevardka balíkov Jana a šička Hanka. Spoločne oslavujeme Vianoce a tešíme sa, čo všetko nám prinesie ďalší rok.

2015
Kancelárie!
Natáčanie s Českou televíziou!
Nové produkty
Dobývame sever!
Rastieme!
Január 2015
BeWooden -

Stretávame sa s BeWooden ambasádormi z Nemecka a Poľska a máme medzinárodnú poradu o ďalších plánoch a víziách: hlavnými témami sú expanzia, nové produkty, ale taktiež udržateľný rozvoj.

Marec 2015 - Kancelárie!
BeWooden - Kancelárie!

Okrem dielne zariaďujeme aj nové kancelárie, v ktorých vzniká celá kreatívna práca – fotíme, zbierame inšpiráciu, natáčame. Skrátka tvoríme!

Jún 2015 - Natáčanie s Českou televíziou!
BeWooden - Natáčanie s Českou televíziou!

Prišla k nám natáčať Česká televízia. Celý štáb sprevádzame našou dielňou, ukazujeme, ako sa všetko vyrába a rozprávame ako a kedy to všetko začalo.

September 2015 - Nové produkty
BeWooden - Nové produkty

Naďalej rozširujeme portfólio výrobkov a myslíme pri tom na pánov aj dámy! Pre pánov vytvárame elegantný kožený opasok s drevenou sponou a pre všetky slečny, dámy a ženy, sme vyrobili drevené zrkadielko s rôznymi motívmi pre utvrdenie ich krásy.

Október 2015 - Dobývame sever!
BeWooden - Dobývame sever!

Ján a Ján. To sú naši noví ambasádori z Dánska a Švédska. Vďaka nim sa po prvýkrát dostávame do severských zemí!

December 2015 - Rastieme!
BeWooden - Rastieme!

Ďalší vianočný večierok a tým BeWooden je obohatený o niekoľko cenných osobností, ktoré pomáhajú s designom, marketingom, ale aj vývojom či webom.

2016
Nový rok, nový katalóg
Letná edícia
BeWooden sa mení, hodnoty zostávajú
Vytvorené vínom!
Oslavujeme 3. narodeniny
BeWooden & Hollywood!
Január 2016 - Nový rok, nový katalóg
BeWooden - Nový rok, nový katalóg

Nový rok vítame s novým katalógom! Prvé kusy sa dostávajú práve k vám – zákazníkom. Rozdávame ich totiž na veľtrhoch!

Marec 2016 - Letná edícia
BeWooden - Letná edícia

Na leto pripravujeme veselú a hravú letnú edíciu pánskych a dámskych motýlikov. Nechýbajú banány, plameniaky a nanuky.

Máj 2016 - BeWooden sa mení, hodnoty zostávajú
BeWooden - BeWooden sa mení, hodnoty zostávajú

Tým, že expandujeme do viacerých svetových zemí, rozhodli sme sa pre rozsiahly rebranding. Meníme logo aj celkový vizuál, ale naše hodnoty a vízie sa nemenia. O celom procese si môžete prečítať tu.

Júl 2016
BeWooden -

Jesenná edícia bola veľkolepá: niesla sa v duchu veľkomiest a fotila sa v rušnom Frankfurte.

September 2016 - Vytvorené vínom!
BeWooden - Vytvorené vínom!

Rovnaká filozofia, láska k remeslu a neutíchajúce nadšenie pre prácu. To všetko a omnoho viac máme spoločné s Vinárstvom Špalek z Nového Šaldorfu. Zo sudov, kde viac ako 50 rokov dozrievalo červené a biele víno, sme spoločne vytvorili limitovanú edíciu drevených motýlikov a manžetových gombíkov.

September 2016 - Oslavujeme 3. narodeniny
BeWooden - Oslavujeme 3. narodeniny

Tretie narodeniny sme oslávili priamo s vami! Pripravili sme deň otvorených dverí, počas ktorého ste sa mohli zúčastniť niekoľko workshopov, na vlastné oči vidieť dielňu, zistiť, ako produkty vznikajú a prežiť túto výnimočnú chvíľu s nami.

November 2016 - BeWooden & Hollywood!
BeWooden - BeWooden & Hollywood!

Pri príležitosti premiéry filmu Zúčtovanie v Londýne od nás hlavné hviezdy Ben Affleck a Anna Kendrick získali špeciálne motýliky s matematickými motívmi. Premiéra BeWooden na červenom koberci.

2017
Kombinácia dreva s kameňom
Drevené brošne
Business taška
Ja sám!
Made by Africa
Milujete klobúky?
Dámska peňaženka
Zimné novinky
Február 2017 - Kombinácia dreva s kameňom
BeWooden - Kombinácia dreva s kameňom

Predstavujeme unikátne spojenie drevín a drahých kameňov. Každý náramok v sebe nesie skrytý príbeh – môže byť talizmanom, minimalistickým doplnkom alebo putom na upevnenie vzťahu s niekým blízkym.

Marec 2017 - Drevené brošne
BeWooden - Drevené brošne

Zvieratá z Beskýd sa stali symbolom našej filozofie a úplným hitom. Spoločne s vami tak pomáhame spolkom pro ochranu divokých zvierat!

Apríl 2017 - Business taška
BeWooden - Business taška

Majstrovské dielo z BeWooden dielne – business taška prepracovaná do najmenšieho detailu. Jedinečný kúsok na celý život pre milovníkov elegancie s vycibreným vkusom.

Máj 2017 - Ja sám!
BeWooden - Ja sám!

Spúšťame konfigurátor: návrhárom tak môže byť úplne každý! Vytvorte si motýlika podľa svojich predstáv. Ktoré spojenie dreva, látky a farebnosti je pre vás to pravé?

Júl 2017 - Made by Africa
BeWooden - Made by Africa

Inšpirované Afrikou, vytvorené v Beskydách. Motýlik z mahagónových odrezkov pri stavbe školy v Tanzánii. Produkt, prostredníctvom ktorého pomáhate vzniku nových škôl a tvoríte lepšie podmienky pre africké deti.

September 2017 - Milujete klobúky?
BeWooden - Milujete klobúky?

Klobúk. Unikátne spojenie stopäťdesiatich výrobných krokov. Spolupráca BeWooden a tradičnej výroby Tonak. Firmy s rovnakými hodnotami, filozofiou a spoločnou úctou k ručnej práci.

Október 2017 - Dámska peňaženka
BeWooden - Dámska peňaženka

Po niekoľko rokoch navrhovania a testovania, uzrela svetlo sveta dámska peňaženka. Unikátny kožený doplnok, ktorý je aj napriek minimalistickému riešeniu funkčný a praktický.

November 2017 - Zimné novinky
BeWooden - Zimné novinky

Čiapky, šály a rukavice – tým štartujeme zimu 2017. Štýlová čiapka a šál z vlny merino vás vždy udržia v teple. Elegantné kožené rukavice taktiež patria medzi naše novinky tejto zimy.

December 2017
BeWooden -

Hovorí sa, že medzi vianočnými darčekmi nesmú chýbať ponožky. Vytvorili sme si preto hravé a nápadité kúsky, ktoré však nestrácajú na elegancii.

2018
Swingová edícia
Valentínske prekvapenie
Prívesky
BeWooden na Safari!
Oslavujeme 5. narodeniny
100 rokov ČSR!
Písacie potreby
Január 2018 - Swingová edícia
BeWooden - Swingová edícia

V spolupráci so spevákom Janem Smigmatorem tvoríme exkluzívnu swingovú edíciu. Padne vám do nôty?

Február 2018 - Valentínske prekvapenie
BeWooden - Valentínske prekvapenie

Vytvárame nový produkt pre ženy – šperkyNeobvyklá kombinácia kovu a dreva, precízne spracovanie a minimalistický dizajn.

Marec 2018 - Prívesky
BeWooden - Prívesky

Drevené brošne sa stali talizmanom, ktorý svojich majiteľov sprevádza na ich životnej ceste. Odteraz vám môžu byť každodennými spoločníkmi taktiež vďaka možnosti zavesenia na retiazku.

Apríl 2018
BeWooden -

Rozviňte svoje myšlienky na 128 stranách ekologického papiera, ktorý bol s láskou a poctivosťou zviazaný do elegantného zápisníka.

Máj 2018
BeWooden -

Rozhodli sme sa doplniť naše drevené peňaženky a vizitkáre o radu z pravej hovädzej usne, aby si mohol vybrať naozaj každý.

Jún 2018 - BeWooden na Safari!
BeWooden - BeWooden na Safari!

Kolekciu drevených brošní rozširujeme o exotické zvieratá. Múdry slon, rozkošná koala, majestátny lev, hravá panda aj rozprávkový jednorožec. Staňte sa súčasťou svorky!

September 2018 - Oslavujeme 5. narodeniny
BeWooden - Oslavujeme 5. narodeniny

Päť rokov utieklo ako voda. BeWooden tím má už viac ako tridsať výborných osobností a má zastúpenie v mnohých zemiach sveta – v Nemecku, Fínsku, Dánsku, Švédsku, ale napríklad aj na Taiwane. Predovšetkým ale ďakujeme vám, zákazníkom, že zostávate s nami a ste našou najväčšou inšpiráciou.

Október 2018 - 100 rokov ČSR!
BeWooden - 100 rokov ČSR!

Československo oslavuje sto rokov a my oslavujeme s ním. Vytvárame luxusnú edíciu - Láska k vlasti, ktorá je pretkaná československou symbolikou a tradíciou.

November 2018 - Písacie potreby
BeWooden - Písacie potreby

Na Vianoce sme vám nadelili štýlové ceruzky a reprezentatívne drevené perá. V kombinácii s ručne vyrábaným zápisníkom ide o jedinečné doplnky pre každého.

2019
Vytvorené medom
..a čo bude ďalej?
Január 2019 - Vytvorené medom
BeWooden - Vytvorené medom

Spojili sme sily so značkou Jack Daniel's, ktorá je na trhu viac ako 150 rokov a navrhli sme špeciálnu limitovanú edíciu – drevený motýlik a fľašu medovej whiskey ako darček. Motýlik je vyrobený z dubového sudu dovezeného až z Tennessee, v ktorom dozrievala americká whiskey.

December 2019 - ..a čo bude ďalej?
BeWooden - ..a čo bude ďalej?

Tešíme sa na všetko, čo nás v budúcnosti čaká!


Nenechajte si ujsť novinky!
Poskytnutím výše uvedených osobních údajů souhlasím s tím, že společnost BeWooden Company s.r.o. může zpracovávat mé osobní údaje pro účely zasílání informačních newsletterů obsahujících novinky a zprávy o produktech a službách společnosti BeWooden Company s.r.o. a rovněž potvrzuji, že jsem si přečetl informace týkající se zpracování osobních údajů, které jsou zpřístupněny zde a že jsem jim zcela porozuměl. Rovněž jsem si vědom toho, že svůj souhlas mohu kdykoli odvolat kliknutím na odkaz v informačním newsletteru, který je označen jako možnost "odhlásit se od odběru newsletteru.
Košík
Celkom 0 € s DPH
Prejsť do košíka
biscuit
Užívateľský zážitok špeciálne pre vás...

Vedeli ste, že to najlepšie prostredie nášho e-shopu pre vás môžeme nachystať len vtedy, keď nám udelíte súhlas s Cookies?
Vďaka nim vás môžeme lepšie spoznať, pripraviť vám obsah šitý na mieru a zaistiť vám tak ten najlepší zážitok z nakupovania.

cog Nastavenie cookies

Upravte si cookies podľa vlastných preferencií.

angle_up Technické cookies - nevyhnutné pre správne fungovanie webu

Ide o technické súbory, ktoré sú nevyhnutné k správnemu chovaniu našich webových stránok a všetkých ich funkcií. Používajú sa mimo iného k ukladaniu produktov v nákupnom košíku, zobrazovaniu produktov na prianie, ovládaniu filtrov, osobného nastavenia a tiež súhlasu s používaním cookies. Pre tieto cookies nie je potrebný Váš súhlas a nie je možné ich ani odobrať.

angle_up Analytické cookies - Google Analytics meranie návštevnosti stránok a užívateľov

Tieto cookies nám umožňujú merať výkonnosť našich webových stránok a našich online kampaní. S ich pomocou zisťujeme počet návštev, zdroj návštev a ďalšie parametre. Zhromaždené údaje zisťujeme v agregovanej podobe, ktorá nám neumožňuje údaje dohľadať ku konkrétnemu užívateľovi. Pokiaľ tieto cookies deaktivujete, nebudeme môcť analyzovať výkonnosť našich webových stránok a optimalizovať ich pre čo najľahšie používanie.

angle_up Personalizované a reklamné cookies - pre skúsenosť šitú na mieru

Tieto cookies nám umožňujú lepšie zacieliť a vyhodnocovať marketingové kampane.