MAIN-BANNER-SK

2013

zalo_en_kol_

Založenie

Dalo by sa povedať, že na počiatku BeWooden bola viera. Viera v jedinečnosť a vycibrený vkus každého človeka. Viera v krásu spomínaných tradičných remesiel a poctivej ručnej práce. A predovšetkým viera v prácu, vďaka ktorej môžu vznikať produkty v súlade s prírodou. S týmito hodnotami sa v roku 2013 nebál Ctirad, spoločne s Patrikom a Jakubom, vykročiť z rady a začal svoje myšlienky zhmotňovať. Preto sa tiež oficiálne založenie BeWooden datuje na deň jeho narodenín – 24. 9. 2013.

Pre vysnívaný tím, ktorý by sa vžil s jeho filozofiou, nešiel Ctirad ďaleko. Šikovného stolára Dana a šičku Hanku, našiel v podhorí Beskýd, odkiaľ sám pochádza. A tak začali vznikať prvé návrhy produktov. Reč je samozrejme o ikonických drevených motýlikoch.

prvn_mot_lky_kol_

Prvé motýliky

Celé štyri mesiace sa pracovalo na tom, aby bol výsledný drevený motýlik požadovaného tvaru a kvality. Skúšali sa rôzne typy driev a ladil sa perfektný tvar. V tomto procese sa celý tím uistil, že precízne ručné spracovanie je presne ten smer, ktorým sa BeWooden má uberať, a presne tou hodnotou, za ktorou všetci pevne stoja. V septembri 2013 vykukol na svet prvý drevený motýlik a čoskoro na to, nasledovala prvá edícia obsahujúca 12 typov. Z pôvodných motýlikov už zostali len Lynx a Dolo. Po tejto prvotnej skúsenosti už nám nič nebránilo, aby sme sa s vervou pustili do navrhovania ďalších výnimočných produktov.


Prezrieť si súčasnú ponuku

2014

grav_rov_n_kol_

Gravír

Naše produkty získali nový rozmer. Vďaka novému gravírovaciemu stroju môžeme rozdávať ešte väčšiu radosť, tvoriť nápaditejšie vzory a odvážnejšie doplnky. Príbehy spojené s výrobou každého produktu sa naviac s týmto míľnikom, začali viditeľne vrývať do dreva aj kože. Na veľa výrobkoch sa od tejto doby začali vyskytovať vaše iniciály, dôležité dáta či životné motá a citáty.

Veľtrhy

Necelý rok po založení značky BeWooden začíname navštevovať veľtrhy. Akoby sme totižto mohli plniť priania našich zákazníkov, keby sme dopodrobna nepoznali ich požiadavky. Osobné stretnutie s našimi priaznivcami nám veľakrát otvorilo oči a pomohlo hľadať tú správnu cestu. Za tých pár rokov sme sa vďaka vám rozrástli a stretávať nás môžete nielen na tuzemských festivaloch, ale aj na zahraničných módnych prezentáciách.

2013_veletrhy_
2013_henrik

Henrik

Nebáli sme sa ísť s kožou na trh a čoskoro sme vyrazili za hranice. Zvedavosť a odhodlanie nás priviedlo k preskúmavaniu nových trhov a záujmu ďalších potenciálnych zákazníkov. Vďaka tomu sme sa tiež na konferencii vo Švajčiarku stretli s Henrikom z Nemecka. Ten sa pre víziu BeWooden okamžite nadchol a bez váhania nadviazal spoluprácu. Naša firma tak získava prvé zahraničné zastúpenie a začína hľadať svoje miesto na nemeckom trhu.

Nová dielňa

Z malej garáže sa tak výroba presúvala do veľkých priestorov dielne v Rychalticiach. Konečne sme našli miesto, kde by sme mohli mať šijacie, gravírovacie stroje a všetky látky na jednom mieste. Okrem toho, sa odtiaľto vybavujú tiež všetky objednávky od prijatia až po odoslanie balíčka. Vďaka tomuto kroku sa práca veľmi zefektívnila a my sme získali nové priestory pre náš rast.

  
Spoznajte nás

2013_d_lna

2015

2015_kancl_k

Zaobstarávame si kancelárie

K novej dielni pribúdajú tiež nové kancelárie. Pochopili sme totiž, že celá námaha počas výrobných procesov vychádza navnivoč, pokiaľ sa o nej svet nedozvie viac. A tak vznikol kreatívny tím, ktorý spoločne vytváral jednotlivé kampane. Navrhovalo sa, fotilo a natáčalo. Testovali sa nové produkty a tvorili sa nezameniteľné príbehy. Práve tu sa začala budovať sila značky BeWooden. 

Čo sa deje v kancelárii?

Dobývame sever

Zahraničný trh sa osvedčil a prichádzali pozitívne recenzie a predovšetkým objednávky zo všetkých možných krajín sveta. Nastal teda správny čas pre hľadanie nových distribútorov. Výber krajiny na seba nenechal moc dlho čakať. Keďže nám je Škandinávia svojím prístupom k móde, kvalite a udržateľnosti veľmi blízka, zvolili sme si práve severské krajiny. Podarilo sa nám nájsť dvoch Honzov – jedného z Dánska, ďalšieho zo Švédska a Ondra z Fínska. Všetci chlapci sa pochybovali v silnej komunite miestnych ľudí, a tak mali perfektný prehľad o lokálnej kultúre a zvyklostiach. To nám našu cestu dosť uľahčilo.

2015_sever2

2016

2016_rebranding

Rebranding

Dospievame, a s nami aj vizuál. Na začiatku sme sa vydali po nevyšliapanej ceste plnej prekážok. Vďaka ľuďom, ktorými sme sa obklopili, sa však žiadna prekážka nestala tak veľkou, aby nešla prekonať. A nebyť všetkých tých malých aj väčších prešľapov, neboli by sme tak, kde dnes sme. Zdokonalili sme sa a túžime na sebe stále pracovať. Práve preto prišiel čas, aby spoločne s nami vyrástla aj naša vizuálna identita.

Prvá veľká spolupráca

Každú našu spoluprácu vyberáme s rovnakou starostlivosťou, s akou vyrábame naše produkty. Teší nás, že sa nadšenci, ktorí sa neboja robiť svoju prácu poctivo, nájdu naprieč všetkými odbormi. Len ich nájsť! Mali sme veľké šťastie, že nám skrížilo cestu rodinné vinárstvo Špalek z Nového Šaldorfu. Pre nás sa jedná o dlhoročný vzor, ku ktorému vzhliadame, a ktorého obdivujeme. Sme preto veľmi radi, že zo spoločného nadšenia pre remeslo, úcty k prírode a nadšenia pre prácu, vznikla edícia našich doplnkov z vínových sudov. Bola to pre nás veľká česť a ohromná skúsenosť, za ktorú sme dodnes nesmierne vďační.

2016_wine_edition
2016_celebrity

BeWooden a celebrity

Módne doplnky BeWooden sa už dostali do niekoľkých slávnych rúk. Čo nás na tom ale teší najviac je fakt, že sme mali veľakrát tú česť s danými osobnosťami spolupracovať dlhšiu dobu a vo väčšine prípadoch prepožičať dreveným motýlikov ich kreatívne nápady. Vytvorili sme napríklad limitovanú edíciu pre skupinu Mirai. Dokonca sa nám špeciálne navrhnuté motýliky podarilo dostať až na červený koberec. Náš slovenský kamarád, Boris Pršo, nám pomohol dostať unikátny darček až k hercom ako je Ben Affleck a Anna Kendrick, pri premiére filmu Zúčtovanie v Londýne.

Srdcovou záležitosťou sa pre nás stala spolupráca s Jánom Smigmatorem. Nechali sme sa uchvátiť živou melódiou swingu a spoločne sme stvorili unikátnu edíciou motýlikov, ktoré na sebe nesú notový zápis Jankovej piesne Time To Swing. Naviac sme pre výrobu zvolili ebenové drevo, ktorému sa hovorí hudobné. Je totiž dlhoročnou tradíciou používať ho pri výrobe klaviatúry na čierne klávesy. Ján je od tej doby hrdým ambasádorom BeWooden a na svoje koncerty s obľubou nosí naše motýliky, ktoré mu skrátka padli do nôty! Je úžasný talentovaný človek so srdcom na správnom mieste, a ktorý si dokonca zaswingoval s osobnosťou ako je Mitch Winehouse, otec slávnej speváčky Amy Winehouse.

Natáčanie ČT

Obrovským míľnikom pre nás bola tiež relácia Českej televízie – Vyrobená v Česku. So štábom sme nahliadli do zákulisia BeWooden dielne a ukázali im aj aj televíznym divákom výrobu krok za krokom. Naša značka rastie a začína ju rozoznávať čím ďalej väčšie množstvo ľudí a toto je jeden z dôvodov! Celú sedem minútovú reportáž si môžete pustiť na Streme.

  
Zhliadnuť reportáž

2013_d_lna

2017

2017_bro_e

Brošne

Do nášho širokého portfólia sa dostávajú drevené brošne, ktoré si okamžite získali vaše srdcia. Najprv sme nevedeli, čo od výrobku čakať, keďže boli brošne doposiaľ vnímané ako exkluzívny šperk pre významné udalosti. Netrvalo však dlho a z našej zvieracej svorky sa stal megahit. Malé líšky, vĺčatá a jelenčatá sa s vami rozutekali do všetkých kútov sveta a denne vás od tohto momentu sprevádzajú pri akýchkoľvek životných udalostiach. Máme obrovskú radosť!

Nový web

Už tretí v poradí. Počas troch rokov sme dokázali rásť takou rýchlosťou, že skrátka doterajšie webové stránky prestávali stačiť. Silneli sme a dostávali sa ďalej do zahraničia. To všetko si žiada vyspelejšie funkcie. V roku 2017 teda prebehol kompletný redizajn našich stránok, ktorého cieľom bolo nielen dosiahnuť väčšiu prehľadnosť, ale predovšetkým získať priestor pre ďalšie možné budúce zmeny. Išlo o zmenu veľmi časovo náročnú, avšak výsledok nám od tej doby dennodenne uľahčuje prácu a vám zase výber. Stálo to za to!

2017_nov_web
2017_made_by_africa

Made by Africa

Čo majú spoločné dandy džentlmeni z Južnej Afriky, stavba škôl, nadácia pre pomoc deťom a Johannesburg? To bude najpravdepodobnejšie naša limitovaná kolekcia motýlikov a ozdôb do chlopní - ,, Made by Africa“. Oslovili sme dvoch známych dandy džentlmenov z Južnej Afriky, aby špeciálne pre nás navrhli unikátny dizajn podčiarkujúci divokú africkú kultúru.

Kúpou týchto produktov, mohol každý z vás podporiť renováciu strednej školy v Tanzánii, v meste Mpanga. Práve z mahagónovej strechy starej budovy boli vytvorené tieto výnimočné doplnky. Dnes už tu stoja dve triedy, administratívna budova a na ďalších dvoch triedach sa už pracuje. Mesiac po vypustení našej africkej edície tu dokonca začal prípravný kurz, do ktorého bolo prijatých takmer 50 študentov. Myšlienka sa stále posúva dopredu a dobrovoľníci v meste neustále pracujú na zlepšení životných podmienok.

2018

2018_fry_ovice

Presun do Fryčovic

Túžili sme viacej zblížiť tímy, ktoré doteraz pracovali oddelene. Rovnako tak prestávali stačiť kapacity, a my sme sa tak museli začať dívať po nových priestoroch. Kreatíva z Frýdku-Místku a logistika z Rychaltíc sa stretli na polceste – v obci Fryčovice. Tu máme dnes kancelárie aj sklad, ktorý dokáže pojať až tisíce produktov. Zároveň sa vytvorili špeciálna baliacia miestnosť. Vybavovanie objednávok má od tej doby o dosť hladší priebeh, a my sa tak opäť môžeme zamerať na detaily a maličkosti, ktoré nakoniec rozhodujú o sile vašej radosti.

Oslavujeme 5. narodeniny

Narodeniny sú pre nás vždy veľkým míľnikom. Padá na nás trocha nostalgie a my rekapitulujeme, akou rýchlosťou predchádzajúce roky utiekli. Z šestičlenného týmu během chvíle vyrostl tým o 35 lidech. Naše doplnky sa nosia vo viac ako pätnástich krajinách! Už je to 5 rokov, čo sa nám darí denne rozdávať veľa radostí. Osobne sme sa s vami k tejto príležitosti stretli v pražskej Pragovke, kde sme mali možnosť stráviť spoločné popoludnie a lepšie sa spoznať. Ďalšia akcia prebehla tiež v BeWooden dielni v Rychalticiach. Účastníci si tu mohli otestovať trpezlivosť pri navliekaní korálikov, balení balíčkov, ale tiež výrobe kožených doplnkov. Sme radi, že sme mohli toto významné jubileum osláviť spoločne!

2018_5_narozeniny
2018_sr

Storočné výročie

Napriek tomu, že predávame do všetkých kútov sveta, na svoje korene nezabúdame. Na počesť 100ročného výročia Československa sme navrhli jedinečnú limitovanú edíciu doplnkov, zloženú z dreveného motýlika, manžetových gombíkov a ozdôb do chlopne. Tvorili sme s hrdosťou voči všetkému, čo náš národ v priebehu histórie dokázal. A keďže ani cesta našich spriatelených zemí nebola vždy jednoduchá, zvolili sme zložitejší postup výroby, ktorej výsledok bol o to viac neobyčajný. Drevený polotovar sa niekoľkokrát moril, gravíroval a nakoniec tmelil. Nad všetky naše očakávania sa po vypustení do sveta behom chvíľky produkty vypredali. To nás len utvrdilo v tom, že má naša snaha naozaj zmysel.

BeWooden pop-up store

Zaobstarať si vlastnú kamennú predajňu je pre každú firmu veľmi riskantný krok. Rozhodli sme sa pokračovať v našej ceste malými avšak istými krokmi. Pred Vianocami sme v prízemí pražského obchodného domu Kotva otvorili pop-up store, vďaka ktorému ste si darčeky pod stromček mohli prísť vybrať osobne. Stretli sme sa s takým úspechom, že sme sa rozhodli tu zostať celý nasledujúci rok. Dnes nás naviac môžete nájsť už aj v centre Chodov.

2018_popup_store
2018_jack_daniels

Jack Daniel's

Spojili sme sily s ďalšou značkou, ktorá sa nebojí robiť veci po svojom. Brand Jack Daniel´s si získal našu pozornosť svojou autenticitou a snahou pracovať poctivo. Od samotného založenia spôsob výroby whiskey nezmenil, a to svoju licenciu získal už v roku 1866. Až z ďalekého liehovaru v Tennessee, do našej dielne doputoval sud z dubového dreva, kde ešte nedávno dozrievala lahodná americká whiskey. V niekoľkých krokoch sa z neho následne stal prevoňaný drevený motýlik s motívom včielky, ktorá symbolizuje medovú príchuť Jack Daniel´s Honey.

Video

2019

Labku na to

Drevené brošne zvierat sa stali veľmi obľúbeným doplnkom každého z vás. Stali sa hitom a my sme radi za to, s akou obľubou ich nosíte. Rozhodli sme sa prostredníctvom tohto výrobku vytvoriť niečo veľké a dať tomu ešte väčší význam. Chceme, aby sa pre vás stali symbolom. Symbolom pomoci. Symbolom pre dobrú vec.

A preto sme sa rozhodli vytvoriť edíciu brošní psov. Edíciu, ktorá pomáha. Mimo rôzne plemená sme vyrobili dve brošne, ktorých kúpou máte možnosť prispieť určitou čiastkou na domov psom, a to ako v útulku, tak aj v dočasnej starostlivosti. Návšteva útulku, ktorému sme sa rozhodli pomáhať, je naozaj srdcervúca. Ani by ste neverili, koľko krásnych psích duší tu čaká na svoje šťastie.

2019_packu_na_to

Prečítajte si viacej

clanek_pro_zeny

Pre partnerku


Najlepšie doplnky pre ženy sú také, ktoré nielenže prekvapia, ale taktiež vykúzlia nemalý úsmev. Darovaná radosť má zaujímavú vlastnosť - odrazom sa neoslabuje, naopak, vracia sa k nám ešte žiarivejšia. 
Prečítajte si

clanek_proc_bewooden

Príbeh BeWooden

Pokiaľ stihnete tieto body už na začiatku novembra, môžete si následne len užívať všetky zimné radovánky, akými sú vianočné trhy, punč a stretnutia s priateľmi či rodinou. A mať tak pohodové Vianoce.
Prečítajte si

clanek_pro_muze

Pre partnera


Objaviť dokonalý doplnek pre pánov sa zdá byť vždy tou najmenej jednoduchou časťou obdarovávanie. Potrpia si na užitočnosť kombinovanú s o nič nižšou kvalitou. Prečítajte si náš článok a inšpirujte sa!


Prečítajte si

  

Zaujímajú vás aj naše ďalšie produkty?

Zvířecí dřevěná brož
Drevené brošne
Luxusní náramky z drahých kamenů
Elegantné náramky
Elegantní dřevěný motýlek Cassio
Drevené motýliky


Psali o nás na stránkách mezinárodních magazínů

Nenechajte si ujsť novinky!
Poskytnutím výše uvedených osobních údajů souhlasím s tím, že společnost BeWooden Company s.r.o. může zpracovávat mé osobní údaje pro účely zasílání informačních newsletterů obsahujících novinky a zprávy o produktech a službách společnosti BeWooden Company s.r.o. a rovněž potvrzuji, že jsem si přečetl informace týkající se zpracování osobních údajů, které jsou zpřístupněny zde a že jsem jim zcela porozuměl. Rovněž jsem si vědom toho, že svůj souhlas mohu kdykoli odvolat kliknutím na odkaz v informačním newsletteru, který je označen jako možnost "odhlásit se od odběru newsletteru.
Košík
Celkom 0 € s DPH
Prejsť do košíka